تبلیغات
نانو - ایران آینده درخشانی در زمینه نانو تکنولوژی دارد
زندگی بهتر با نانو

ایران آینده درخشانی در زمینه نانو تکنولوژی دارد

دوشنبه 30 آذر 1388 02:00 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
نانو تكنولوژی ،
کاشان- رییس مرکز علمی و فناوری‌های کشورهای عدم تعهد گفت: ایران آینده درخشانی در زمینه فعالیت‌های نانو تکنولوژی در کشورهای غیر متعهد دارد.
كاشان، ایرنا/ دانشگاه كاشان كارگاه بین المللی نانوتكنولوژی با شركت كارشناسان كشورهای غیر متعهد/
دکتر" آرون" افزود: اگر ایران فعالیت‌های خود را گسترش دهد، حتی در کشورهای غیر عدم تعهد هم در زمینه نانوفناوری مبتکر خواهد بود.
وی اظهارداشت: ایران چند ماه قبل به عضویت کشورهای غیر متعهد در بخش صنعت و فناوری نانو درآمده و فعالیت‌های بسیار خوبی از آن زمان تاکنون داشته است.
به گفته وی، هم اکنون42 کشور عضو کشورهای غیر متعهد «گروه نم» هستند که در زمینه نانو فناوری فعالیت دارند.
دکتر آرون، گفت: کارگاه اعضای گروه نم در زمینه نانو فناوری هر سال برگزار می‌شود و کنفرانس‌ها و کارگاه‌های بعدی آن درکشورهای هند، مالزی، ترکیه و ویتنام خواهد بود.
رییس دانشگاه کاشان هم فناوری نانو را به عنوان یکی از شاخه‌های مهم علمی ذکر کرد و گفت: از آنجا که بیشتر شاخه‌های علمی با نانو فناوری ارتباط دارد کشورهای دنیا تلاش می‌کنند جایگاه علمی ویژه‌ای را در این زمینه پیدا کنند و به این دانش دست یابند.
دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد، با اشاره به اینکه ایران جایگاه خوبی در زمینه نانوفناوری دارد، افزود: ایران در این زمینه در جهان اسلام رتبة نخست را دارد و این نشان از توسعه فناوری نانو در بین دانشگاهیان و پژوهشگران کشور است.
وی، پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان را به عنوان نخستین پژوهشکده ایران در این زمینه دانست و اظهارداشت: این پژوهشکده سه سال است که رتبة اول در زمینه نانو فناوری در کشور را کسب می‌کند.
به گفته وی، برگزاری این کارگاه بین‌المللی با شرکت بیش از 20 کشور غیرمتعهد، زمینة مناسبی برای تبادل اطلاعات، کارشناسان و متخصصان برای توسعه این رشته در کشور است و امید می‌رود برگزاری این گونه کارگاه‌ها موجب توسعه فناوری نانو در جهان اسلام گردد.    (ایرنا)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -