تبلیغات
نانو - کاملترین واژه نامه فارسی فناوری نانو تهیه شد
زندگی بهتر با نانو

کاملترین واژه نامه فارسی فناوری نانو تهیه شد

دوشنبه 30 آذر 1388 02:54 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
اخبار نانو ،

کامل‌ترین واژه‌نامه فارسی فناوری نانو، با 4500 لغت در زمینه‌های مختلف فناوری نانو از جمله نانوپزشکی، نانوفیزیک، نانوالکترونیک، نانوشیمی و نانومواد، آماده شد

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این واژه نامه که با همت کارگروه ترویج ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تهیه شده، واژه‌نامه فارسی است که در مرحله اول آماده‌سازی، شامل اصطلاحات عمومی در تمامی زمینه‌ها در حوزه فناوری نانو بود.
این واژه نامه به ‌تازگی به اصطلاحات تخصصی در زمینه‌های نانوپزشکی (مانند نانوربات‌های پزشکی و ...)، نانوفیزیک، نانوالکترونیک (مباحث ساخت تراشه‌ها، حکاکی آنها، لیتوگرافی و کوانتم و ...)، نانوشیمی و نانومواد (دستگاه‌‌های اندازه‌گیری، میکروسکپ‌ها، ساخت نانومواد و ...) و موضوعات عمومی (مانند دنیای مجازی نانو، موضوعات تخیلی چون آسانسورهای فضایی و ...) نیز مجهز شده ‌است.
این واژه‌نامه، کامل‌ترین واژه‌نامه در زمینه فناوری نانو و شامل 4500 لغت است که شرح انگلیسی و فارسی هر لغت و در صورت امکان تصویری در رابطه با آن را ارایه می‌کند.
این واژه‌نامه، اکنون از طریق سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به آدرس www.nano.ir در دسترس عموم علاقمندان قرار داده شده و به زودی به صورت مجموعه‌ای از کتاب و لوح فشرده با همکاری شرکت پژوهشگران نانوفناوری منتشر خواهد شد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -