تبلیغات
نانو - پژوهشگر ایرانی بهترین پوستر نانو را در چین ارائه کرد
زندگی بهتر با نانو

پژوهشگر ایرانی بهترین پوستر نانو را در چین ارائه کرد

دوشنبه 30 آذر 1388 02:43 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
اخبار نانو ،

زهیر کردرستمی" دانشجوی دکترای مهندسی برق–الکترونیک دانشگاه شیراز در کنفرانس بین المللی علوم و فناوری نانو “Nanoscience and Technology” در پکن، برنده جایزه بهترین پوستر نانو (Best Poster Award) شد.

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این کنفرانس هر دو سال یک بار در پکن پایتخت چین برگزار می‌شود و یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی فناوری نانو در جهان است.
در سپتامبر سال 2009 (شهریور 88) این کنفرانس با نام “Chinanano 2009” با حضور جمعی از دانشمندان شناخته شده جهان در عرصه فناوری نانو به عنوان اعضای کمیته علمی و سخنرانان کلیدی در مرکز همایش‌های بین المللی پکن برگزار شد و در آن کردرستمی از ایران موفق شد با رأی سخنرانان مدعو، از میان 1000 پوستر ارایه شده، جایزه بهترین پوستر را به خود اختصاص دهد.
وی در مراسم اختتامیه از دست پروفسور Bai رییس کنفرانس لوح افتخار دریافت کرد.
کردرستمی تحقیقات خود را در زمینه نانوترانزیستورها و به خصوص ترانزیستورهای ساخته شده از نانولوله‌های کربنی با راهنمایی دکتر محمد حسین شیخی در مقاله‌ای با عنوان "وابستگی الکترواستاتیک ترانزیستورهای نانولوله کربنی به هندسه اتصالات فلزی" و در قالب پوستر در کنفرانس ارایه کرد.
وی در مورد مقاله خود گفت: برای شناخت قطعات در نانوالکترونیک، آشنایی با مکانیک کوانتومی، فیزیک الکترونیک، روش‌های عددی و نرم افزار مناسب برای پیاده‌سازی محاسبات ضروری است.
این محقق افزود: در این مقاله اثرات ناشی از اندازه و هندسه اتصالات فلزی بر رفتار سه طراحی متفاوت از ترانزیستورهای نانولوله کربنی را بررسی و نتایج جدید و مهمی به دست آوردیم.
کردرستمی در حال حاضر در زمینه فیزیک قطعات الکترونیکی در ابعاد نانو و طراحی و محاسبه مشخصات خروجی ترانزیستورهای ساخته شده از نانولوله کربنی در پژوهشکده فناوری نانو در دانشگاه شیراز مشغول به تحقیق و پژوهش است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -