تبلیغات
نانو - نانو پودر پوشش دار به روش فوق اشباع در دانشگاه سمنان اختراع شد
زندگی بهتر با نانو

نانو پودر پوشش دار به روش فوق اشباع در دانشگاه سمنان اختراع شد

دوشنبه 30 آذر 1388 01:40 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
ابداعات نانو ،
سمنان -نانو پودر پوشش دار توسط دو تن از مخترعان دانشگاه سمنان به روش فوق اشباع تولید و به عنوان اختراع به ثبت رسید.
 
این نانو پور توسط "سیف الله سعدالدین" عضو هیات علمی و "توماج رستمی سلیمانی" دانش آموخته دانشگاه سمنان تولید شده است و به شماره 49434 به عنوان اختراع در اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی به ثبت رسیده است.
یکی از مخترعان در زمینه تولید این نانو پودر روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای تولید نانو پودر پوشش دار به روش فوق اشباع ابتدا رزین مناسب با فرآیند را در حلال به طور کامل حل کرده به طوری که محلول کاملا به صورت اشباع ایجاد شود.
"سیف الله سعدالدین" افزود: سپس با افزایش دما به محلول مقدار بیشتری از مواد حل شدنی را می توان حل کرد که به حالت فوق اشباع برسد و با اضافه کردن بک غیرحلال و پایین آمدن دمای محلول، ذرات رزین به صورت معلق درآمده و بر روی پودر فلز قرار می گیرد که پس از خارج کردن نانو پودر فلز پوشش دار از محلول و خشک کردن مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه در روش نمونه سازی سریع از سه نوع ماده اولیه شامل رزین های فتوپلیمری ،مواد پودری شکل و ورق های جامد استفاده می شود گفت: هدف از تولید نانو پودر پوششدار به عنوان ماده اولیه در نمونه سازی سریع تولید قطعات با دقت بالاتر است.
وی گفت: تولید پوشش دهی پودر فلز به صورت انحصاری در اختیار کشورهای صنعتی پیشرفته است و با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت نانو تکنولوژی در کشور، نیاز مبرم به مواد اولیه در نمونه سازی سریع ایجاد شده است و تولید پودر فلز پوشش دار در ابعاد نانو شرایط لازم را برای تولید فراهم آورده است.
عضو هیات علمی و رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اشاره به حمایت دانشگاه سمنان در اجرای این طرح گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برای اجرایی کردن این اختراع در مقیاس صنعتی اعلام آمادگی کرده است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -