تبلیغات
نانو - محققان ایرانی به فناوری بومی تولید نانوساختارهای اکسید فلزی دست یافتند
زندگی بهتر با نانو

محققان ایرانی به فناوری بومی تولید نانوساختارهای اکسید فلزی دست یافتند

شنبه 28 آذر 1388 08:22 ب.ظ

نویسنده : iran ستوده
نانو و مهندسی ،
پژوهشگران صنعت نفت ایران در حوزه تولید نانو ساختارهای اکسید فلزی، یک فناوری جدید و منحصر به فرد را ثبت کردند و آن را در مقیاس آزمایشگاهی به تولید نیمه صنعتی رساندند.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، رییس مرکز تحقیقات نانو پژوهشگاه صنعت نفت گفت: این فناوری یک روش جدید و با صرفه اقتصادی بالا است که مشابه خارجی ندارد و به راحتی می تواند با سایر فناوریهای روز دنیا رقابت کند.
علی مراد رشیدی افزود: این موفقیت امکان راه اندازی واحد نیمه صنعتی تولید نانوساختارهای اکسید فلزی را در پژوهشگاه صنعت نفت کشور فراهم کرد.
رشیدی خاطر نشان کرد: اکنون با شیوه ای بسیار کم هزینه تر، مدت کوتاهتر و با صرفه تر، امکان تولید نانوساختارهای انواع اکسید فلزی فراهم شده است.
مجری طرح اظهار داشت: نانوساختارهای اکسید فلزی در صنایع مختف شامل نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.
رشیدی با بیان اینکه با دستیابی به این فناوری می توان اکسید فلزی معمولی را به نانوساختار اکسید فلزی تبدیل کرد، گفت: با این شیوه امکان تولید نانوساختارهای اکسید فلزی با هزینه بسیار پایین در کشور فراهم می شود.
وی ادامه داد: از نظر زمان نیز،‌ تولید هر واحد محصول نانوساختار فلزی حدود یک روز وقت می گیرد، در حالی که در فناوری تولید شده در کشور، این زمان بسیار کوتاهتر است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -