تبلیغات
نانو - توسعه فناوریهای جدید راه حل مشکلات بزرگ بشر در هزاره سوم است
زندگی بهتر با نانو

توسعه فناوریهای جدید راه حل مشکلات بزرگ بشر در هزاره سوم است

شنبه 28 آذر 1388 03:29 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
دبیر اولین همایش سراسری نقش علوم پایه در فناوری نانو، صبح روز چهارشنبه در دانشگاه امام حسین (ع) گفت: بشر هزاره سوم راه حل مشکلات بزرگ خود از جمله غذا، آلودگی هوا ، محیط زیست، کمبود انرژی و تهدیدات امنیتی را در گرو توسعه فناوری های جدید بویژه فناوری نانو می داند.
دکتر "محمد علی طالبیان" در مراسم افتتاحیه این همایش که در تالار "اندیشه" دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: فناوری نانو در واقع فناوری پیاده سازی ساختار مولکولی مورد نظر با دقت اتمی است و از آنجا که کلیه محصولات از قرارگرفتن اتم ها با نظم خاصی در کنار هم بوجود می آید، این فناوری قادر به تولید کلیه فراورده های مورد نیاز بشر است.
طالبیان افزود: فناوری نانو عامل انقلاب در هزاره جدید است.
دبیر اولین همایش سراسری نقش علوم پایه در فناوری نانو، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد ارتباط و تبادل آراء و نظرات پژوهشگران علوم پایه کشور در خصوص آخرین دستاوردهای پژوهشی علم نانو و فناوری‌های مربوطه عنوان کرد و افزود: 233 مقاله برای ارائه به دبیر خانه این همایش رسیده که از این تعداد 60 مقاله پس از داوری مناسب شناخته نشد.
اولین همایش سراسری نقش علوم پایه در فناوری نانو تا بعداز ظهر پنجشنبه در دانشگاه امام حسین (ع) ادامه دارد. منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -