تبلیغات
نانو - وزیر دفاع:علم به عنوان اساس قدرت موجب توسعه بین المللی کشورها می شود
زندگی بهتر با نانو

وزیر دفاع:علم به عنوان اساس قدرت موجب توسعه بین المللی کشورها می شود

شنبه 28 آذر 1388 02:20 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
اخبار نانو ،
وزیر دفاع:علم به عنوان اساس قدرت موجب توسعه بین المللی کشورها می شود
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به موفقیت های کشور در عرصه فناوری نانو و علم شیمی گفت: علم به عنوان اساس قدرت در هزاره سوم بی تردید موجب توسعه بین المللی کشورها می شود

احمد وحیدی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری ر مصلی امام خمینی (ره) افزود: امروزه کشوری که فاقد قدرت علمی باشد فاقد قدرت در تمام زمینه ها است.
وی با اشاره به اینکه آنچه که می تواند تمام ابعاد پیشرفت را معنا دهد قدرت علمی است، اظهار داشت: بنابراین وقتی از تامین قدرت بحث می کنیم می بینیم که علم به عنوان منبع اصلی و حلقه واسط بین منافع مادی و معنوی نقش اساسی ایفا می کند.
وی ادامه داد: ازاین رو امروز پژوهشگران ما سلحشوران اصلی جبهه ها هستند و شکل دهنده سرافرازی عزت ملت در این زمان و عصرهای آینده خواهند بود.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه پژوهش و فناوری گفت: در چند سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر پژوهش در کشور هستیم و کشور به عنوان یک پژوهشکده بزرگ تمام ابعاد پژوهشی و فناوری را در بر گرفته است.
وی با اشاره به خلاقیت کودکان در سطوح دانش آموزی اظهار داشت: این خلاقیت ها اندیشه های ملت است و صنعتی کردن آنها راه پیشرفت کشور خواهد بود.
وزیر دفاع و پشتیبانی افزود: امروز در کشوری زندگی می کنیم که قابلیت های ذاتی زیادی دارد که می توانیم با مدیریت صحیح قابلیت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.
وی با اشاره به پیشرفت کشور در حوزه های فناوری زیستی ، هوا فضا ، اپیتیک و لیزر گفت: با نهایی شدن نقشه جامع علمی کشور می توانیم همه نیازها و پیشرفت های کشور را در یک هم افزایی پیش ببریم.
وحیدی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین حمایت ها از پژوهش، شبکه سازی توانمندی علمی است افزود: با شبکه سازی و خوب عمل کردن در این راستا می توانیم شعله پژوهشی را که در کشور شکل گرفته مورد حمایت قرار داده و توسعه دهیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی اظهار داشت: امروزه کشور ما در حوزه شیمی تقریبا در جایگاه اول و حوزه نانو دارای مقام دوم قرار دارد که با وجود استعدادهای درخشان در کشور می توانیم در تمام زمینه ها به مقام های خوبی دست یابیم.
نمایشگاه پژوهش و فناوری یکشنبه 22 آذرماه در مصلی امام خمینی ( ره) آغاز به کار کرد و تا 26 آذرماه ادامه دارد

منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -