تبلیغات
نانو - تلاش سریلانکا برای معرفی فناوری‌نانو به صنعت
زندگی بهتر با نانو

تلاش سریلانکا برای معرفی فناوری‌نانو به صنعت

شنبه 28 آذر 1388 03:07 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
وزیر علوم و فناوری دولت سریلانکا، معرفی فناوری‌نانو به صنایع مختلف این کشور را ضروری دانست و گفت که صندوق‌های مالی باید در توسعه این فناوری مشارکت کنند.
به گزارش ایرنا از ستاد ویژه توسعه نانو، پروفسور "تسا ویتارانا" در سمینار "توسعه جهان فناوری‌ نانو" ، تاکید کرد که فناوری ‌نانو یکی از عوامل اصلی ارتقای رقابت‌پذیری صنایع سریلانکا است.
در حال حاضر با توجه به وجود بحران اقتصادی گسترده در دنیا، فرصت بسیار مناسبی فراهم است تا دولت‌مردان سریلانکا با استفاده از فناوری ‌نانو، از مزایای این موقعیت بهره‌برداری کنند.
دولت سریلانکا با اختصاص 60 هکتار زمین در منطقه "هماگاما" به دنبال تاسیس پارک علوم نانو در این کشور است. انتظار می‌رود که این پارک، تحقیق و توسعه فناوری‌نانو در این کشور را تسهیل کرده و توسعه آن را تسریع کند.
همچنین موسسه فناوری‌نانوی سریلانکا در "بیاگاما"، یک مرکز دولتی- خصوصی است که هدف از تاسیس آن کمک به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و استفاده از کاربردهای مختلف فناوری‌نانو در صنایع مختلف این کشور است.
به گفته رییس موسسه فناوری این کشور، فناوری‌نانو در سریلانکا در مراحل آغازین توسعه خود است، لذا دانشمندان و محققان مختلف باید در توسعه این فناوری مشارکت کنند.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -