تبلیغات
نانو - فناوری‌نانو به دانش‌آموزان شهرستان زابل معرفی می‌شود
زندگی بهتر با نانو

فناوری‌نانو به دانش‌آموزان شهرستان زابل معرفی می‌شود

شنبه 28 آذر 1388 03:05 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
اخبار نانو ،
 
 دانش‌آموز دختر و پسر از شهرستان "زابل"، روزپنجشنبه 10 اردیبهشت امسال، طی یک سمینار آموزشی، با مفاهیم فناوری ‌نانو آشنا خواهند شد.
به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اینترنتی ستاد ویژه توسعه نانو، در این سمینار، مهندس "جعفر مولایی" از دانشجویان دکتری نانومواد دانشگاه صنعتی شریف، دانش‌آموزان را با مبانی این فناوری، آشنا خواهدکرد.
از سوی دیگر سازمان آموزش و پرورش شهرستان زرین‌شهر و شرکت نانوزیست‌فناوری آپادانا نیز "آزمایشگاه دانش‌آموزی فناوری‌نانو" را در پژوهش‌سرای "ابوریحان" زرین‌شهر اصفهان راه‌اندازی کردند.
در این آزمایشگاه که دارای امکانات اولیه برای سنتز نانوذرات، نانوروکش‌ها و تولید پارچه‌های ضدآب است، دوره‌های تخصصی فناوری‌ نانو، به صورت عملی و تخصصی برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
فناوری‌نانو واژه‌ای است کلی که به تمام فناوری‌های پیشرفته در عرصه کار با مقیاس نانو اطلاق می‌شود. معمولاً منظور از مقیاس نانوابعادی در حدود 1nm تا 100nm می‌باشد. (1 نانومتر یک میلیاردیم متر است).
اولین جرقه فناوری نانو (البته در آن زمان هنوز به این نام شناخته نشده بود) در سال 1959 زده شد. در این سال "ریچارد فاینمن" طی یک سخنرانی با عنوان "فضای زیادی در سطوح پایین وجود دارد" ایده فناوری نانو را مطرح ساخت. وی این نظریه را ارائه داد که در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم مولکول‌ها و اتم‌ها را به صورت مسقیم دستکاری کنیم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -