تبلیغات
نانو - تونس برای توسعه فناوری نانو در این کشور تلاش می کند
زندگی بهتر با نانو

تونس برای توسعه فناوری نانو در این کشور تلاش می کند

شنبه 28 آذر 1388 03:03 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
اخبار نانو ،
از آنکه کشور آفریقایی "مصر" توجه خود را به توسعه فناوری‌ نانو در این کشور معطوف کرد، کشور تونس از دیگر کشورهای آفریقایی است که به این حوزه نوظهور توجه کرده و تلاش می‌کند برنامه‌های اجرایی خود را در این زمینه تدوین نماید.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی ستاد ویژه توسعه نانو، با ورود محصولات مبتنی بر فناوری‌ نانو به بازار و شناخته شدن این فناوری در دنیا، کشورهای در حال توسعه نیز به این حوزه توجه کرده و تلاش می‌کنند از پتانسیل این فناوری در ارتقای رقابت‌پذیری صنایع خود استفاده کنند.
تونس کشوری در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه است که از غرب با الجزایر و از شرق و جنوب با لیبی هم‌ مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است. زبان اکثر مردم این کشور عربی و مذهب بیشتر آنان اسلام است.
دکتر "باهو اِدین تانگور"، رییس موسسه شیمی نظری تونس از آغاز به کار انجمن فناوری‌ نانو این کشور خبر داد.
وی گفت: این انجمن با جمع آوری تعدادی از دانشگاهیان و متخصصان تونسی، به زودی برنامه‌های عملیاتی خود را در زمینه علم و فناوری‌ نانو اعلام خواهد کرد.
در راستای تدوین برنامه‌های فناوری‌نانو در تونس، ماه گذشته میلادی، نشستی ویژه با حضور متخصصان وکارشناسان امور خارجی این کشور در شهر تونس برگزار شد.
این نشست مطالعاتی که دومین نشست متخصصان این کشور در حوزه علم و فناوری نانو بود، در موسسه ملی علوم و فناوری‌های کاربردی تونس (INSAT) برگزار شد.
در این نشست، استفاده از کاربردهای این فناوری در صنایع کشور بحث و بررسی شد. بررسی مسائل سلامت و زیست محیطی و استفاده از فناوری‌نانو در صنعت تسلیحات نظامی از جمله محورهای اصلی این نشست بود.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -