تبلیغات
نانو - پوشش های آبدوست نانو کامپوزیتی تهیه و شناسایی شد
زندگی بهتر با نانو

پوشش های آبدوست نانو کامپوزیتی تهیه و شناسایی شد

شنبه 28 آذر 1388 01:59 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
پوشش های آبدوست نانو کامپوزیتی بر پایه رزین اپوکسی و اکسید تیتانیم بر روی سطح شیشه، در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و شناسایی شد.
به گزارش روابط عمومی واحد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، این تحقیق به صورت یک مقاله در مجله آی اس آی ( Journal of Nanoscience and Nanotechnology) منتشر شده است.
نازنین فرهادیار دکترای شیمی معدنی در این باره اظهار داشت: پوشش آبدوست نانو کامپوزیتی هیبریدی آلی-معدنی با بکار گیری تترابوتیل تیتانات تهیه شد.
وی افزود: برای تهیه این نوع فیلم ها روش سل-ژل در سطح مولکولی که دارای شرایط مناسب است، بکار برده می شود. این فیلم ها به روش غوطه وری برپایه رزین اپوکسی و تترابوتیل تیتانات در حضور الکل تهیه شدند.
وی ادامه داد: بعد از عملیات حرارتی پوشش نانو کامپوزیتی یکنواختی به ضخامت 2 میکرون تهیه شد. فیلم های بدست آمده با این روش بسیار شفاف بوده و میزان آبدوستی آنها با افزایش درصد نانو ذرات تیتانیم اکسید افزایش می یابد.
فرهادیار گفت: فیلم نانو کامپوزیتی تهیه شده با دستگاه میکروسکپ الکترونی TEM و میکروسکپ نیروی اتمی AFM شناسایی شد و زاویه تماس سطح با آب برروی این پوشش روی سطح شیشه با دستگاه contact angle حدود 4 درجه برآورد شد.
پوشش حاصل نیروی قوی بین دو جزء آلی و معدنی را نشان می دهد که نقش مهم نانو ذرات تیتانیم اکسید در این فیلم به خوبی نشان داده می شود.
منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -