تبلیغات
نانو - انعقاد تفاهم‌نامه میان سرمایه‌گذاری غدیر و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست‌جمهوری
زندگی بهتر با نانو

انعقاد تفاهم‌نامه میان سرمایه‌گذاری غدیر و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست‌جمهوری

شنبه 28 آذر 1388 02:39 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
نانو فناوری ،
 
برای توسعه فناوری های جدید در کشور، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت سرمایه ‌گذاری غدیر و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست ‌جمهوری به امضا رسید.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری‌های فیمابین در زمینه سرمایه‌گذاری در فرصت‌ها و طرح‌های فناوری نانو در حوزه‌های مختلف بازرگانی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی منعقد شده است.
این تفاهم‌نامه در راستای توسعه فناوری‌های جدید به ویژه فناوری نانو به عنوان ارکان نوین توسعه در کشورهای صنعتی توسعه یافته و با توجه به سند چشم انداز 20 ساله کشور میان شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، برای مدت سه سال تنظیم شده است.
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، براساس مفاد تفاهم‌نامه، وظیفه معرفی اختصاصی فرصت‌ های سرمایه‌گذاری و طرح‌های صنعتی داخل و خارج از کشور و نیز پشتیبانی علمی، قانونی و فناوری مورد نیاز در اجرایی شدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری، طرح ها و پروژه‌ها و ارائه خدمات کارشناسی، همکاری با شرکت به منظور تشکیل هلدینگ فناوری نانو و غیره را برعهده دارد.
همچنین براساس این تفاهم‌نامه، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر انجام پژوهش‌های مربوط به توسعه بازار، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ورود فناوری به شرکت‌های زیرمجموعه و نیز انجام بررسی‌های لازم برای اجرای طرح‌ها و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مناسب و تاکید بر ایجاد ارزش افزوده فناوری نانو در صنایع موجود شرکت را برعهده دارد.
این تفاهم‌نامه در راستای وظیفه "ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست‌جمهوری" در امر هدایت، نظارت و تشکیل حوژه‌های صنعتی فناوری نانو و همچنین تمایل "شرکت سرمایه ‌گذاری غدیر" برای ورود به سرمایه‌گذاری در طرح‌های اقتصادی با زمینه فناوری نو منعقد شده است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -