تبلیغات
نانو - استاندار : مازندران در نانو تکنولوژی پیشگام است
زندگی بهتر با نانو

استاندار : مازندران در نانو تکنولوژی پیشگام است

شنبه 28 آذر 1388 02:36 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
نانو تكنولوژی ،
ساری - استاندار مازندران همزمان با روز ملی فناوری ضمن تبریک این روز با بیان اینکه اکنون نانو تکنولوژی در دانشگاه مازندران رتبه برتر کشور را دارد گفت: امیدوارم مردم مازندران و دانشمندان همچنان به تلاش خود در توسعه علم فناوری ادامه دهند.
"سید محمد کریمی " که روز پنجشنبه در آیین افتتاح اولین پارک ویژه بانوان استان در آمل با خبرنگاران سخن می گفت ، تصریح کرد: اکنون همه زمینه ها برای توسعه علم نانو در استان مهیا است.
وی در باره خاصیت رادیو اکتیوی سنک های ارتفاعات کلاردشت در استان نیز گفت: این موضوع مطرح است و لی هنوز به تایید کارشناسان نرسیده است اما در حال پیگری این موضوع مهم هستیم.
استاندار مازندران درادامه این مصاحبه به اقدامات دولت برای بانوان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجاییکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند دولت همه شرایط و امکانات را برای آنان نیز در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه زنان سالم و با نشاط سبب تربیت فرزندان سالم و در نهایت جامعه سالم بوجود می آید ، ادامه داد: در این راستا برنامه ورزشی و هنری متنوعی برای زنان در دستور کار استان قرار گرفته است و امیدواریم با همت مسوولان و علاقه و پشتکار بانوان در پیشرفت این برنامه ها کارکنیم.
کریمی اداره کل شدن امور بانوان و خانواده استانداری را یکی از اقدامات مهم دولت نهم برای زنان دانست و گفت: سعی می کنیم همه امکانات و شرایط را برای حضور بیشتر زنان در عرصه های مختلف ایجاد کنیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا " زهرا شرف الدین " مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران نیز در آیین افتتاح این پارک گفت: پارک ویژه بانوان آمل دومین پارک کشور است .
وی با بیان اینکه این پروژه به عنوان برترین طرح شکوفایی و نوآوری مازندران در سال 87 برگزیده شده است ، اظهار داشت : بوستان نشاط و عفاف شهرستان آمل اولین پارک ویژه بانوان استان است.
وی تصریح کرد: این پارک به منظور تامین فضای تفریحی ورزشی ویژه بانوان و تقویت روحیه آنان ، تامین آرامش در نهاد مقدس خانواده و حفظ و سلامت جسمی و روحی زنان ایجاد شده است.
شرف الدین با بیان اینکه در همه شهرستانهای استان پارک ویژه بانوان در دستور کار شهرداری ها قرار دارد ، اظهار داشت: بوستان نشاط و عفاف آمل در زمینی به مساحت حدود هفت هزار متر مربع که دارای پیست اسکیت، دوچرخه سواری ، پارک کودک ، فضای سبز ، الاچیق و سالن ورزشی است.
"حسین علیزاده " شهردار آمل نیز در این مراسم با بیان اینکه این پروژه در زمان کمتر از سه ماه به بهره برداری رسیده است ، گفت: امروز شهرداری به زنان توجه خاصی دارد و سعی می کند همه امکانات را برای زنان و مردان به صورت مساوی ایجاد کند.
وی با بیان اینکه امروز هر کسی دلسوخته نظام و مردم این نظام باشد می تواند خدمات ارزنده ای ارایه کند ، تصریح کرد: شهرداری آمل به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف توجه ویژه دارد به طوریکه تصمیم گرفته شد تا یک درصد از بودجه جاری امسال صرفه جویی و برای ایجاد امکانات شهروندان هزینه شود.
شهردارآمل در ادامه این مراسم به برخی از طرح های مهم دیگر در دست اجرای سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون مطالعات ایجاد فضای سبز و تفریحی هشت کیلومتری ساحل رودخانه هراز پایان یافته است و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است .
وی از ساخت پل پنجم این شهر خبر داد و گفت: عملیات اجرایی فاز دوم خیابان 35متری این سینا نیز امروز آغاز شده است.
وی بر همکاری شورای اسلامی شهر و همه مسوولان شهرستان در اجرای طرح های عمرانی شهرداری تاکید کرد و گفت: اکنون توجه به بافت فرسوده بسیار مهم است و بر اساس دستورالعمل وزارت کشور هشتمین واحد سازمانی شهرداری ها به نام بافت فرسوده شهری را راه اندازی خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا اولین پارک ویژه بانوان مازندران در شهرستان آمل در زمینی به مساحت حدود هفت هزار متر مربع که دارای پیست اسکیت، دوچرخه سواری ، پارک کودک ، فضای سبز ، الاچیق و سالن ورزشی است امروز با حضور استاندارافتتاح و به بهره برداری رسید.
مازندران دارای 16 شهرستان است و حدود سه میلیون نفر در این استان زندگی می کنند
منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -