تبلیغات
نانو - برپایی کارگاه آموزشی نانوفناوری توسط انجمن دانشجویان ایرانی در مالزی
زندگی بهتر با نانو

برپایی کارگاه آموزشی نانوفناوری توسط انجمن دانشجویان ایرانی در مالزی

شنبه 28 آذر 1388 02:31 ق.ظ

نویسنده : iran ستوده
نانو فناوری ،
کوالالامپور - کارگاه آموزشی "نانو فناوری؛ مرحله مقدماتی" به همت انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه یو.کی.ام مالزی و همکاری دفتر سرپرستی دانشجویان ایرانی شرق آسیا در مالزی برگزار شد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ در این کارگاه آموزشی یک روزه که روز گذشته در تالار اجتماعات دانشگاه یو.کی.ام برگزار شد، 9 نفر از برگزیدگان این کارگاه به ارائه مقالات فردی در حوزه فناوری "نانو" و کاربردهای آن در عرصه های مختلف علمی از جمله فیزیک، شیمی و پزشکی پرداختند.
رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور نیز در آیین افتتاحیه این کارگاه، هدف از برگزاری این برنامه علمی- آموزشی را ارتقای سطح علمی دانشجویان ایرانی در عرصه نانو فناوری بیان داشت.
وحید عالی افزود: رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران امیدوار است با برگزاری این کارگاه، نخبگان ایرانی عرصه نانو فناوری شناسایی و زمینه تشکیل نخستین هسته علمی این حوزه در مالزی فراهم شود.
در همین حال، یک مسؤول انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه یو.کی.ام مالزی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در باره تشکیل این کارگاه اظهارداشت: نانو فناوری، عرصه ای نوین در حوزه های علمی است و با توجه به نقش گسترده فناوری "نانو" در آینده جهان، لزوم توجه و سرمایه گذاری های همه جانبه در این حوزه بیش از پیش آشکار می شود.
کسری سعیدفر افزود: به همین دلیل نخستین کارگاه آموزش نانوفناوری در سطح مقدماتی برگزار شد تا ارزیابی از توانمندی های بالقوه دانشجویان ایران مقیم مالزی در این مرحله صورت گیرد.
وی تصریح ساخت که دو کارگاه آموزشی دیگر نیز در سطح متوسط و پیشرفته در عرصه "نانو فناوری" در دستور کار قرار دارد که ظرف سه الی چهار ماه آینده برگزار خواهد شد.
سعید فر همچنین تأکید کرد که دو کارگاه آموزشی آتی در حوزه نانو فناوری در سطح بین الملل و با حضور اندیشمندانی از کشورهای پیشرفته تر در این حوزه برگزار خواهد شد.
در پایان این کارگاه همچنین از تلاش های دو تن از اساتید برجسته مالزیایی در عرصه نانو فناوری تقدیر شد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -